TEMÖB Nedir?

TEMÖB NEDİR ?

Katılım ve içerik açısından Türkiye’nin en büyük öğrenci organizasyonu olarak kabul edilen Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşması, kısa adıyla TEMÖB, tamamen öğrenci tabanlı olup seminer, konferans, bilgi alışverişi ve eğlence amaçlıdır. 1996 yılından beri düzenlenmekte olup, Türkiye Cumhuriyeti’nde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Endüstri Mühendisliği eğitimi veren 50 farklı üniversitenin öğrencilerini ortak bir platformda bir araya getirerek;

 • Endüstri Mühendisliği alanında bilgi alışverişinde bulunmalarını,
 • Endüstriyel sorunlara grup bakış açısı ve yaklaşımıyla çözümler öne sürmelerini,
 • Üniversite – iş dünyası işbirliğini sağlamayı,
 • Geleceğin Endüstri Mühendisleri olarak Türkiye ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından izleyebilmelerini sağlamayı,
 • Aralarındaki arkadaşlık bağını kuvvetlendirmeyi amaç edinmiş, tamamıyla öğrenciler tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük buluşmalar zinciridir.

 • Bu buluşmalar sırasında, akademik dünyanın ve iş dünyasının alanlarında en başarılı isimleri, katılımcı öğrencilerle söz konusu TEMÖB için belirlenmiş konuyla ilgili değerli bilgilerini paylaşmaktadırlar. Sponsorlukları Türkiye’nin en önde gelen kuruluşları tarafından yapılan TEMÖB sayesinde, firmalar ev sahibi üniversiteleri daha yakından tanıma imkânı bulmaktadırlar.

  Şubat ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kere düzenlenen TEMÖB’e her seferinde farklı bir üniversitenin endüstri mühendisliği bölümü öğrencileri ev sahipliği yapar. Çalışmaları üstlenen üniversite, beş gün sürecek olan TEMÖB organizasyonunun çalışmalarına bir yıl öncesinden başlamaktadır.

  ÖNEMİ?


  TEMÖB, Türkiye’nin ilk ve en büyük öğrenci organizasyonudur. Akademik ve profesyonel çevrelerce ilgi ile izlenmekte ve takdir edilmektedir. Bu buluşmalarda akademik dünyanın ve iş dünyasının en başarılı isimleri, katılımcılarla TEMÖB için belirlenen konu çerçevesinde bilgilerini paylaşırlar. TEMÖB’ün sponsorluğunu üstlenen Türkiye’nin önde gelen kuruluşları, ev sahibi ve katılımcı üniversiteleri daha yakından tanıma imkânı bulmaktadır. Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesinde de TEMÖB çok büyük bir rol oynamaktadır. Ayrıca bu buluşmalarda bir araya gelen endüstri mühendisi adayları, birbirlerini ve üniversitelerini yakından tanıma ve kendilerini geliştirme imkânı bulmaktadır. Organizasyonun öğrenciler tarafından hazırlanması da, öğrencilerin iş hayatını tanımalarını, kişisel becerilerinin gelişimini ve kendilerine olan öz güvenlerinin artmasını sağlamaktadır.

   

  Endüstri ve Verimlilik Kulübü