4. İnteraktif İK Semineri

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Etkinlik Bilgisi “]

4. İnteraktif İnsan Kaynakları Seminerinde:

Katılımcılarımızdan daha önceden hazırlamasını ve anadoluevk@gmail.com adresine iletilmesi istediğimiz CV’ler, firmalara gönderilerek değerlendirilerek ve seçilen arkadaşlarımızla katılımcı firmanın insan kaynakları yetkilileri ile gerçek bir işe alım mülakatı simülasyonu yapılacaktır.

Daha önceki etkinliklerimizde yer alan zengin içerikli sunumlara ek olarak, interaktif uygulamalar ile katılımcılar gerçek anlamda etkinliğimizin bir parçası olacaklardır.

Üniversitemizde İLK KEZ, kulübümüz tarafından gerçekleştirilecek olan bu İNTERAKTİF ETKİNLİKTE, farklı şirketlerin insan kaynakları birimleri tarafından küçük eğitimler verilerek, sunumlar yapılması amaçlanmaktadır.

*CV ‘lerinizi en geç 17 ARALIK 23:59’ a kadar anadoluevk@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir.
* Kontenjanımız sınırlıdır.

 

ABC

[/restab]
[restab title=”Tanıtım Videosu”]

[/restab]
[restab title=”Katılımcı  Firmalar”]

LC-Waikiki-

LC Waikiki, 1985 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün 27 ülkede 578 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır. LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı’’ hedeflemektedir.

arcelik-logo-tamir

Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketidir  Türk beyaz eşya sektöründe ilk adımları atan Arçelik, çamaşır makinesi ve buzdolabı üreterek yoluna başlamış daha sonraki yıllarda ürün gamını genişletilerek Elektrikli Süpürge ve Bulaşık Makinesi üretimini faaliyete geçirmiştir. Arçelik A.Ş., Arçelik, Beko, Altus, Elektra Bregenz, Bloomberg, Arctic, Leisure, Flavel ve Tirolia markaları ile yerel ve uluslararası pazarlarda tüm tüketici segmentlerine hitap edecek bir ürün gamına sahip, 4 ülkede (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin) 11 üretim tesisi, 10 markasıyla birlikte 100’ün üzerindeki ülkede pazarlama ve dağıtım ağına sahiptir.

ford

Ford Motor Company, Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, ABD’de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Şu anda merkezi Dearborn, Michigan’dadır.

Michigan’da dünyada ilk otomobil üretimine adım atan, otomotiv sektörü liderlerinden Ford Motor Company, 6 kıtada, 200 pazarda araç üretip, dağıtmaktadır. Dünya genelinde yaklaşık 187.000 çalışanı vardır . 2007 yılı cirosu 172,455 Milyar dolardır Ford Motor Company’nin ana ve bağlı otomotiv markaları Aston Martin, Ford, Lincoln ve Mercury’dir. Otomotivle ilgili hizmet kuruluşları Ford Motor Credit Company ve Hertz’i de kapsamaktadır. Ford Jaguar ve Land Rover’i 2008 yılında bir Hint şirketi olan Tata’ya, Volvo’yu ise 2009 yılında bir Çin şirketi olan Geely’e satmıştır.

Ford oldukça yüksek sayıda üretime geçerken; endüstrinin de genel anlamda gelişmesinde büyük rol oynadı. Ford, Eli Whitney’nin düşüncelerini kullanarak değişebilir parçaları kullandı. Böylelikle, arabalar daha düşük masraflarda üretilebilip ve yenilenebildi.

CANDY_Hoover

 

1945 yılında İtalya’da kurulan Candy Group, Avrupa’nın beyaz eşya konusunda en büyük şirketlerinden biri olarak 7 ülkede toplam 9 fabrikada üretim yapmaktadır.

Fumagalli Ailesi tarafından yönetilen şirket; dayanıklı tüketim malları endüstrisinde, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutucu, buzdolabı, dondurucu, pişirici, tam boy ve ankastre fırın ürünleri alanında üretim, satış, pazarlama, ihracat ve satış sonrası hizmetler faaliyetlerini yürütmektedir.

Candy Group, Candy ve Hoover olmak üzere 2 uluslararası markanın yanısıra, Rosieres (Fransa), Iberna (İtalya), Jinling (Çin), Otsein (İspanya), Süsler (Türkiye), Vyatka (Rusya), Zerowatt (İtalya) olmak üzere 7 ulusal markaya sahiptir.

Candy Group, Türkiye’deki faaliyetlerini Candy Hoover Euroasia şirketi ile yürütmektedir. 2007 yılı başında Candy Group; Süsler markasının sahibi olan Doruk Ev Gereçleri’ni satın alarak Türkiye’deki üretim tesisi grubun Avrupa’daki yeni fırın ve ocak grubu üretim üssü haline dönüştürülmüştür.

Candy Hoover Group 2009 yılında bir diğer önemli yatırım kararı alarak kurutma makinesi fabrikasını İngiltere’den Türkiye’ye taşımış yine Eskişehir’de grup içi şirketlere üretim yapan bir kurutma makineleri üretim üssü kurulmuştur.

Candy Group bu iki önemli girişimi ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 56.000m2’lik kapalı alana yayılan, toplam 80.000m2’lik dev tesislerinde 560 çalışanı ve 300 servis merkezi ile hizmet vermekte ve Türkiye’ye yeni bir istihdam sahası kazandırarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Candy Group tarafından Eskişehir’deki üretim tesislerinde üretilen ürünler iç piyasanın yanı sıra dünya pazarlarına gönderilmektedir. Candy Group Hoover Türkiye’de çok geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Solo Ürünler, Ankastre Ürünler, Küçük Ev Aletleri olmak üzere 3 ana grup içinde yer alan Hoover ürünleri, yenilikçilik, çevreye duyarlılık fonksiyonel tasarım, enerji tasarrufu ve fiyat-değer oranı açısından tüketiciye büyük avantajlar sunmaktadır.

Ar-Ge çalışmalarında enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu ürünler sınıfına ağırlık veren Candy Group,uzun yıllardır çevreye duyarlılık konusunda önemli yatırımlar yapmaktadır. Özellikle 2010’lu yılların başından beri ürün tasarım yatırımlarını doğaya dost malzemeler seçme anlayışına bağlı kalarak, ham maddeden başlayarak ürünün geri dönüşümüne kadar her safhasında çevreye duyarlı ve doğaya minimum karbon izi bırakan ürünler ile desteklemektedir. Candy Group çevre konusundaki çalışmaları sonucu, İngiliz menşeli Green Ray firmasından doğayla dost ürünler ürettiğini
onaylayan belgeyi alan az sayıda kuruluştan biridir.

En önemli önceliği kalite ve müşteri memnuniyeti prensi olan Candy Hoover Group, ürün geliştirme ve tasarrufu artırıcı fikirler üretmenin yanı sıra satış sonrası hizmetlerinde güçlü bir yapıya sahiptir.

Dünya çapında kurduğu servis ağı ile müşterilerinin satış sonrasında da memnun kalmaları ve her zaman en iyi hizmeti almalarını hedeflemektedir. Candy Group, 2.000 satış sonrası hizmet merkezi ve 6.000’nin üzerinde uzman kadrosuyla satış sonrası hizmet sunan, dünya çapında 38 iştirake; ve 7.500’e yakın çalışana sahiptir. Böylece, Candy Group ilk fikir aşamasından üretime, satış ve satış sonrası hizmetlerden teknik desteğe kadar her aşamada kaliteli ürün, güvenilir hizmet sunmaya
devam etmektedir.

[/restab]

[restab title=”Galeri”]

 

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.402881953205064.1073741852.231020537057874&type=1/” width=”600″/]

 

 

[/restab][/restabs]

Endüstri ve Verimlilik Kulübü