5.İnteraktif İnsan Kaynakları Semineri

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Etkinlik Bilgisi” active=”active”]

Bu etkinliğimizle davet ettiğimiz konuşmacılar yardımı ile katılımcılarımızın;

• Cv hazırlama teknikleri ve mülakat simülasyonlarıyla iş başvurularında büyük bir deneyim kazanmalarını sağlamayı,

• Kariyer planlamaları hakkında onları fikir sahibi etmeyi,

• İş hayatlarında hedefledikleri pozisyonlara nasıl ulaşabileceklerine değinmeyi,

• Bulundukları pozisyonlarda başarılı olabilmeleri ve daha iyi mevkilere yükselebilmeleri için kendilerini geliştirmeleri gereken noktalardan bahsetmeyi amaçlıyoruz.

Böylece etkinlik sonunda katılımcılarımızın daha mezun olmadan iş dünyasına bir adım önde başlama fırsatı kazanarak ayrılmalarını, gerek katılımcı arkadaşlarımızından gerek konuşmacılarımızdan tam not almayı ve her sene bir öncekinden daha kapsamlı etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz.

el-broşürüik5-kopya

[/restab]
[restab title=”Katılımcı Firmalar”]

 

hisarlar

Hikâyesine Fazlı Türker’in 1974 yılında Eskişehir’de Her-İş adıyla küçük bir kaporta tamirat atölyesi kurmasıyla başlamıştır. Türkiye’ nin ilk traktör kabini imalatı, ilk toprak işleme makinası imalatı ve Hollanda’ya iş makinası kabini ihracatı ilkleriyle iş dünyasına adını yazdırmıştır. Bugün  lüç farklı yerleşkede bulunan üretim tesisleri ile dünya devlerine partnerlik yapmaktadır. Traktör ve İş Makinası Emniyet Kabinleri, Tarım Makinaları ve Metal Fabrikasyon üretimlerinin yanında Türkiye’ nin ilk 4×4 Arazi Aracı TURKAR’ ı da üretmekte ve yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamaktadır

 

arcelik

Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketidir  Türk beyaz eşya sektöründe ilk adımları atan Arçelik, çamaşır makinesi ve buzdolabı üreterek yoluna başlamış daha sonraki yıllarda ürün gamını genişletilerek Elektrikli Süpürge ve Bulaşık Makinesi üretimini faaliyete geçirmiştir. Arçelik A.Ş., Arçelik, Beko, Altus, Elektra Bregenz, Bloomberg, Arctic, Leisure, Flavel ve Tirolia markaları ile yerel ve uluslararası pazarlarda tüm tüketici segmentlerine hitap edecek bir ürün gamına sahip, 4 ülkede (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin) 11 üretim tesisi, 10 markasıyla birlikte 100’ün üzerindeki ülkede pazarlama ve dağıtım ağına sahiptir.

LC-Waikiki-

LC Waikiki, 1985 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün 27 ülkede 578 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır. LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı’’ hedeflemektedir.

şişecamlogo

Şişecam Topluluğu, düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar ana işkollarında yurt içinde 19, yurt dışında ise 25 olmak üzere toplam 44 üretim tesisiyle uluslararası çapta faaliyet gösteren bir sanayi Topluluğudur. 13 ülkede üretimini 20 bini aşan çalışanıyla sürdüren Şişecam Topluluğu, satışlarının yaklaşık yarısını yurtdışına yapmakta ve ürünlerini dünyada 150’ye yakın ülkeye ihraç etmektedir. Camın tüm alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan işkollarında Türkiye’de lider konumda bulunan Topluluk, ihtisaslaşma derecesi ve rekabet gücü yüksek faaliyetleriyle dünyanın en seçkin üreticileri arasında yer almaktadır.

Atatürk’ün direktifleriyle 1935 yılında Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Şişecam, 80 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Şişecam Topluluğu, bulunduğu sektörde değer yaratma stratejisiyle en ileri teknoloji ve yenilikleri kullanmaktadır. ArTeGe (Araştırma ve Teknolojik Geliştirme) yatırımlarıyla ürün ve üretim süreçlerini sürekli geliştirmekte ve katma değerli ürünleriyle pazar payını her geçen gün artırmaktadır.

Kuruluşunun ardından geçen ilk dönemde önceliği ülkenin temel cam ürünleri gereksinimini karşılamaya veren Şişecam, 1960‘lardan itibaren “pazarımız dünyadır” ilkesi doğrultusunda dünya pazarlarına güçlü ve iddialı bir şekilde giriş yapmış, 1970‘den sonra faaliyetlerini çeşitlendirerek hızlı büyüme sürecine girmiştir. 2000’li yıllardan bu yana yeni pazarlara yönelerek Latin Amerika’dan Okyanusya’ya, Kuzey Avrupa’dan Güney Afrika’ya, dünyanın hemen her köşesine ulaşan satış ağını daha da güçlendiren Şişecam, satış tarafında elde ettiği pazar çeşitliliğini üretim tarafında da elde edebilmek için yurtdışındaki tesis yatırımlarını kararlılıkla sürdürmektedir. Topluluk, bu çerçevede Asya, Amerika, Afrika ve Doğu Avrupa’da yatırım fırsatlarını değerlendirerek, üretim alanını sürekli genişletmektedir.

Köklü deneyimini iddialı vizyonuyla birleştiren Şişecam, sürdürülebilir büyüme stratejileri doğrultusunda tüm paydaşlarına değer katan, yaşamı kolaylaştıran ürün ve hizmetlerle geleceğe yön veren, paylaşan, zenginlik yaratan, bireye ve çevreye duyarlı uluslararası bir Topluluktur. Küresel pazarda marka bilinirliği ve pazar payı istikrarlı bir şekilde artan Şişecam Topluluğu, 2020 yılında kendi sektöründe dünyanın ilk üçü içinde yer almayı hedeflemektedir.

Topluluğun ana şirketi Şişecam‘ın yanı sıra, Trakya Cam, Anadolu Cam, Denizli Cam ve Soda Sanayii şirketlerinin hisse senetleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

turk-telekom

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom ‘en yeni iletişim teknolojilerini Türkiye ile buluşturma’ misyonunu başarıyla sürdürmektedir.
Türk Telekom, grup şirketleri ile birlikte bugün Türkiye’nin öncü entegre telekomünikasyon ve teknoloji hizmetleri sağlayıcısıdır. Müşterilerine sabit sesten, mobil ses, data, internet ve yenilikçi yakınsama teknolojilerine kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.
Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojisi şirketi Türk Telekom, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom Grubu şirketlerinin 30 Haziran 2015 itibariyle 12.9 milyon sabit erişim hattı, 7,8 milyon genişbant (toptan) ve 17,0 milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Türk Telekom Genişbant operatörü TTNET, Türkiye’deki üç mobil operatörden biri olan Avea, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit, çağrı merkezi şirketi AssisTT, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International AT AG ve iştiraklerinin %100’üne sahiptir. Türk Telekom hisselerinin % 55’i Ojer Telekomünikasyon AŞ ve % 30’u Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na aittir. Geriye kalan % 15’lik hissesi de halka arz edilmiştir. Türk Telekom hisseleri, Mayıs 2008 itibarıyla Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.
İngiltere’nin önde gelen marka değerleme şirketlerinden Brand Finance’in araştırmasına göre Türk Telekom, 2009’dan 2014’e kadar üst üste altı yıl “Türkiye’nin en değerli markası” olmuştur.
2005’ten bu yana gerçekleştirdiği konsolide yatırım miktarı 17,3 milyar TL’yi aşan Türk Telekom gerçekleştirdiği yatırımlarla ekonomiye, müşterilerine ve içinde var olduğu topluma değer yaratmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

[/restab]
[restab title=”Tanıtım Videosu”]

[/restab]
[restab title=”Etkinlikten Kareler”]

 

[/restab]

[/restabs]

 

Endüstri ve Verimlilik Kulübü