Anadolu Üniversitesinin 49 kulübünden biri olan Endüstri Mühendisliği Kulübü 2006 yılında kurulmuştur. Anadolu Üniversitesi çatısı altında bulunan tüm öğrencileri memnun edecek adımlar atmak ve tüm üyelerimizin yaratıcılıklarını kulübün başarıları için birleştirmek amacıyla kulübümüz faaliyete geçmiştir.

 

Kulübümüz, sorgulayan, bilinçli, duyarlı ve girişimci yönetim kurulu üyeleriyle iş dünyasındaki gelişmeler, eğilimler ve sorunlar hakkında bilgi edinip, bunları düzenlediği etkinliklerle katılımcı öğrencilere aktarmak ve böylece öğrencilerin iş yaşamına hazırlanmasında yardımcı olmak amacındadır. Ayrıca düzenlediği teknik geziler, sosyal aktiviteler, vaka çalışmaları üyeler ve tüm Anadolu Üniversitesi öğrencileri arasındaki iletişimi arttırmak amacı gütmektedir.

 

Son yıllarda yapmış olduğu etkinliklerle adından sıkça söz ettiren kulübümüz okul genelinde karşılaşmış olduğu bir önyargı olan “mühendislik kulübü” sıfatını kırarak genele hitap ettiğini kanıtlamıştır. Ancak heryıl gelişen ve bünyesine yeni bölümler ekleyen üniversitemizde kulübümüz daha da genele hitap etmek ve böylece verimliliğini arttırmak amacıyla isim değişikiği kararı almıştır. Kulübümüz 2013-2014 yılından itibaren faaliyetlerine “Endüstri ve Verimlilik Kulübü” olarak devam etmektedir.