MAN

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”MAN” active=”active”]

 

MAN Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg’in baş harflerinden ismini almıştır, bir Alman endüstri kuruluşudur.

Kökleri 1758 yılına dayanan firma Ruhr bölgesindeki ilk demir fabrikası olarak faaliyete geçti. Şu anda Avrupa’nın en büyük mühendislik ve ticari araç firmalarından bir tanesidir. 2005 yılında 120 ülkedeki 60.000 çalışanı ile 15 milyar € ciro yapmıştır. Son yıllarda sürekli olarak yaptığı yatırımlar ve yerel firmalarla yaptığı ortaklıklar (Hindistan, Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri) ile pazardaki konumunu güçlendirmeye devam etmektedir.

MAN hisseleri Alman DAX endeksinde işlem görmektedir. Firma birçok kuruluştan çeşitli ödüller almıştır, buna en son örnek 2008’de alınan “Truck of the Year 2008” ödülüdür.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.

MAN ve NEOPLAN marka otobüsler ile MAN marka kamyonların yurtiçi satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Şirket, Türkiye genelinde 9 bayii, merkez ve İstanbul şubesiyle satış ve pazarlama faaliyetlerini ve 31 servisi ile de satış sonrası hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir.

MAN Türkiye A.Ş.

MAN’ın Almanya dışındaki ilk üretim tesisi olarak 1966 yılında faaliyete geçen MAN Türkiye, bugün “MAN’ın en büyük ve entegre otobüs fabrikası” konumundadır. 50 yıllık tecrübeyle gelen üstün başarı sonucu MAN, Türkiye’deki cirosunu son 15 yılda 309 kat, 41 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatını ise son 10 yılda yaklaşık 9 kat arttırmıştır.Ayrıca MAN Türkiye A.Ş. Türkiye’nin ilk MAN doğalgazlı otobüsünü üretip ANKARA EGO Müessesesi ‘ne teslim ederek 1840 adet ile Avrupa’nın en büyük CNG araç filosunun kurulmasını sağlamıştır.

[/restab]
[restab title=”11 Mart 2016″]

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/auevk/posts/589984501161474?match=bWFu/” width=”550″/]

[/restab]

 

[/restabs]

Endüstri ve Verimlilik Kulübü