ECZACIBAŞI

[tabs tab1=”Eczacıbaşı” tab2=”11 Kasım 2015″ tab3=”14 Mart 2014″ tab4=”11 Ekim 2013″]

[tab id=1]eczacibasi

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, sanayi alanındaki ilk girişimini, 1952’de İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikası ile gerçekleştirdi.
Eczacıbaşı bugün, temel olarak yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrimenkul geliştirme alanında etkinlik gösteren kuruluşlar da yer alıyor.
Topluluk, dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri fabrikalarından birine sahip bulunuyor. Temizlik kağıtları pazarında ise Türkiye’de liderliği elinde tutuyor.
Topluluğun sermayesi halka açık kuruluşlarını EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. oluşturuyor.
Eczacıbaşı, beşi yabancı ortaklı olmak üzere toplam 49 kuruluşu, 13.300’ün üzerinde çalışanı ve 2015 sonu itibariyle 8,4 milyar TL cirosu ile Türkiye’nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor.

 

Yapı Ürünleri

VitrA, Artema, Engers, Villeroy&Boch, Burgbad ve İntema markalarıyla hizmet veren, sektöründeki en geniş ürün yelpazesine, üretim ve satış ağına sahip Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, yarım asrı aşan deneyimiyle, banyo ve karo ürünlerinin toplamında Türkiye’de pazar liderliğini elinde bulunduruyor. Cirosunun %70’ini Türkiye’nin dışındaki 75’ten fazla ülkeden sağlıyor, ülkemizin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının %50’sinden fazlasını gerçekleştiriyor, AB ülkelerine yapılan ihracatta, karo ürünleriyle birinci sırada yer alıyor.

 

Tüketim Ürünleri

Eczacıbaşı Topluluğu, tüketim ürünleri alanında, 70 yılı aşkın bir süredir öncü ürün ve kategorilerde tüketici ihtiyaçlarını karşılıyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu, temizlik kağıtları, ıslak temizleme mendilleri, kişisel bakım ve kozmetik, bebek bakım, ev bakım ve ev dışı temizlik kategorilerinde faaliyet gösteren kuruluşlardan oluşuyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu’nun temel amacı çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın gereği olan tüketim ürünlerinin sunumunda öncülük yapmak ve kullanımını yaygınlaştırmak. Grup, “kişisel bakım pazarının ilk 3 oyuncusundan birisi olmak ve bu alanda yakın coğrafyada söz sahibi olmak” vizyonu ile faaliyetlerini yürütüyor.

 

Sağlık

Temelleri 1942 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı’nın D-Vital vitaminini kendi laboratuvarında üretmesiyle atılan ve 1952 yılında Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikasını kuran Eczacıbaşı Topluluğu, bugün Sağlık Grubu ile sadece ilaç alanında değil, sağlık sektörünün birçok farklı alanında insan yaşamına katkı sağlıyor.
Eczacıbaşı Sağlık Grubu bünyesindeki kuruluşlardan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. solunum, pediatri, dermatoloji, üroloji, gastroenteroloji, antiinfektifler gibi yaygın tedavi gruplarının yanı sıra onkoloji, parenteral beslenme, anestezi yoğun bakım ve biyocerrahi gibi özelleşmiş hastane ürünleri alanındaki geniş portföyüyle ön plana çıkıyor. Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ayrıca P&G ile başarılı bir işbirliği yürüttüğü Tüketici Sağlığı Ürünleri alanında da ciddi bir atılım içinde bulunuyor.

Diğer Ürün ve Hizmetler

Eczacıbaşı, temel olarak yapı ürünleri, sağlık, tüketim ürünleri alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrimenkul geliştirme ve işletme yönetimi alanında etkinlik gösteren kuruluşlar da yer alıyor.

[/tab]

 

[tab id=2]

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/auevk/posts/546259372200654?match=ZWN6YWPEsWJhxZ%2FEsQ%3D%3D/” width=”550″/]

11 kasım 2015 eczacıbaşı

[/tab]

[tab id=3]

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/auevk/posts/279893418837252?match=ZWN6YWPEsWJhxZ%2FEsQ%3D%3D/” width=”550″/]

 

14 mart 14 eczacıbaşı

[/tab]

[tab id=4]vitra-gezi(1)[/tab]

 

[/tabs]

 

Endüstri ve Verimlilik Kulübü