TEI

[tabs tab1=”TEI” tab2=”23 Ekim 2013″]

[tab id=1]tei

TUSAŞ MOTOR SANAYİİ A.Ş. – TEI

1985 yılında Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterinde bulunan F16 uçaklarına güç veren F110 motorunun montajı ve bu motora ait 12 adet parçanın üretimi için kurulan TEI bugün, 30 yılı aşan tecrübesi, 1500’den fazla çalışanı, 2 milyar doların üstündeki toplam ihracatıyla havacılık motorlarında Türkiye’nin lideri, dünyada ise tercih edilen ve bilinen bir marka konumundadır.

TEI’nin ana yerleşkesi 505.000 m2’lik arazide, 69.000 m2 kapalı alana yerleşik olarak Eskişehir’de konumlanmıştır. Ayrıca, Gebze TÜBİTAK MAM Teknoloji Serbest Bölgesi’nde GE Aviation ile ortak kurulan Türkiye Teknoloji Merkezi ile Teknopark İstanbul (Pendik) ve ODTÜ Teknokent’te Mühendislik Ofisleri bulunmaktadır.

TEI’nin ana faaliyet alanları motor parça ve modül üretimi, motor montaj ve test, bakım onarım ve revizyon ile motor tasarım ve ürün geliştirmedir. TEI, 30 yılı aşan tecrübesi ile parça ve modül üretiminde 40 farklı motor programı için 770’den fazla parça üretir durumdadır. Ayrıca, bünyesindeki teknolojik takım ve avadanlıklar, Max. 100.000 lbs. kapasiteli TurbofanTest Bremzesi ve Max. 2500 shp kapasiteli Turboshaft/prop Test Bremzesi ile yüksek teknolojili bir montaj ve test merkezi olup farklı motor programlarına yönelik bakım onarım faaliyetleri devam etmektedir. Bunlara ek olarak TEI,bünyesindeki 300’e yakın AR&GE Mühendisi ile ulusal ve uluslararası projelerde motor tasarım ve ürün geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir.

[/tab]

[tab id=2] TEI[/tab]

[/tabs]

Endüstri ve Verimlilik Kulübü